23 ମେ 2020 ରାଶିଫଳ – କେମିତି କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଦୀନ

ମେଷ  : ତୁମର ବ୍ୟବସାୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ତୁମର ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେବ | କାର୍ଯ୍ୟରେ ଏକାଗ୍ରତା ହେତୁ ଆପଣ ସଫଳତା ପାଇବେ | ତୁମେ ଜୀବନରେ ଆଗକୁ ବଢିବ | ଏହି ଚାକିରି ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବ | ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମିଶ୍ରିତ ଦିନ ହେବ | ସମ୍ପର୍କୀୟମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଚାପଗ୍ରସ୍ତ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ | ଚାକିରି ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ ବିଷୟରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅ ନାହିଁ |

ବୃଷ ରାଶି : ଜ୍ଞାନ ଏବଂ ତର୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ଆଣିବ | ଆଜି କିଛି ଭଲ ଖବର ପାଇବାର ଲକ୍ଷଣ ଅଛି | ତୁମ କପାଳରେ ଚପଲ ତିଲକ ଲଗାନ୍ତୁ, ତୁମେ ଭଲ ଦିନ ପାଇବ | ସହଭାଗୀ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ ବିଷୟରେ ଭଲ ଆଲୋଚନା ହୋଇପାରେ | ଆଜି ଆପଣ ଏକ କଠିନ ବିଷୟ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ | ସମାଜରେ ତୁମର ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଏହା ସହିତ, ଆପଣ ଶକ୍ତିର ସମର୍ଥନ ମଧ୍ୟ ପାଇବେ |

ମିଥୁନ ରାଶି : ଯାନ ବିଷୟରେ ସଚେତନ ରୁହନ୍ତୁ | ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ଟିକିଏ ଅଧିକ ପ୍ରୟାସ ଆବଶ୍ୟକ | ଆପଣ ଜଣେ ଅଜ୍ଞାତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍ | ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ରହିବ | ପିଲାମାନଙ୍କଠାରୁ ଭଲ ଖବର ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇପାରେ | ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ କାହା ସହିତ ଝଗଡା ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | କିଛି ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିପାରେ କିନ୍ତୁ ଧନ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଏହା ଭଲ ହେବ |

କର୍କଟ ରାଶି : ଆଜି, ଏକ ଛୋଟ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ | ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାର ଏକ ସୁଯୋଗ ଥାଇପାରେ | ସମ୍ପର୍କରେ ଟିକିଏ ସଂଯମତା ବଜାୟ ରଖନ୍ତୁ | କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଜନାରେ ସାମାନ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଆହୁରି ଉନ୍ନତ କରିପାରେ | ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହେବ | ଏହି ରାଶିର ମହିଳାମାନେ ଆଜି କିଛି ଖୁସି ଖବର ପାଇପାରିବେ | ତୁମେ କିଛି ବିଷୟରେ ଭାବନାରେ ହଜିଯିବ | ମୋଟାମୋଟି ଏକ ଭଲ ସମୟ |

ସିଂହ ରାଶି : ଆଜି ପ୍ରାଚୀନମାନଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ | ବଡ଼ ଏବଂ ଭଲ କିଛି କିଣିବେ | ପଳାୟନ ଏବଂ ଚାପଗ୍ରସ୍ତ ପରିସ୍ଥିତି ହୋଇପାରେ | କିନ୍ତୁ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହି ଅଂଶ ଏବଂ ଚାପଗ୍ରସ୍ତ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଭଲ ମାଇଲେଜ୍ ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ପ୍ରକୃତିରେ କ୍ରୋଧ ଏବଂ କ୍ରୋଧ ଥାଇପାରେ, ଯେ କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିବାଦକୁ ଅଣଦେଖା କରନ୍ତୁ | ଘରେ ଗିରଫ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ ଟିକେ ଚାଲିବା ଆବଶ୍ୟକ |

କନ୍ୟା ରାଶି : ଘରେ କୌଣସି ମଙ୍ଗଳ କାମ କରିବାର ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଅଛି | ପିତାମାତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ ଏବଂ ଘରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ଭଲ ରହିବ | ଭଲ କାମରେ ତୁମେ ତୁମର ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବ | କେବଳ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ପାଇଁ ତୁମର ଇଚ୍ଛାକୁ ବଳିଦାନ ଦିଅ ନାହିଁ, ତୁମେ ଯାହା ପସନ୍ଦ କର ତାହା କର | ସାମଗ୍ରୀକ ସମ୍ପତ୍ତିରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ | ଅଧିକ ଅର୍ଥ ବିନିଯୋଗ ଆଜି ଠିକ୍ ନୁହେଁ |

ତୁଳା ରାଶି : ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟକୁ ମଧ୍ୟମ କୁହାଯାଇପାରେ | ଶିଶୁର ଦାୟିତ୍। ପୂରଣ ହେବ | ଅନିଶ୍ଚିତ କାରଣରୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ କିନ୍ତୁ ଅଗ୍ରଗତି ହେବ | ଆଗାମୀ ସମୟରେ, ଆପଣଙ୍କର ଅଭିଳାଷ ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ | ଆଜି ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଶବ୍ଦ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇପାରନ୍ତି | ତୁଳାର ଏହି ଦିନରେ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ଖେର, ହଳଦିଆ ଫଳ କିମ୍ବା ହଳଦିଆ ମିଠା ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ | ତୁମ ଅଧୀନରେ କାମ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଗାଳି ଦିଅ ନାହିଁ |

ବିଛା ରାଶି : ତୁମର ଭବିଷ୍ୟତ ଯୋଜନା କରିବା ପାଇଁ ସମୟ ଠିକ୍, ଯେହେତୁ ତୁମର କିଛି ସମୟ ବିଶ୍ରାମ ପାଇବ | ତୁମର କ୍ରୋଧ ତୁମର କାମକୁ ନଷ୍ଟ କରିପାରେ, ତେଣୁ ଏହାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖ | ମନ ପୂଜାରେ ନିୟୋଜିତ ହେବ। ସେଠାରେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଶାନ୍ତି ରହିବ | ଅସଂଗଠିତତା କ୍ଷତି ଘଟାଇବ | ଚାକିରି ଭାର ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ | ଅନେକ ଥର ନିଜକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରଖନ୍ତୁ | ତୁମର ସୁସ୍ଥତାର ଯତ୍ନ ନିଅ କାରଣ ଏହା ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ | ସହଭାଗୀମାନେ ସମର୍ଥିତ ହେବେ |

ଧନୁ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ | ଘର ପରିବାରର ପରିବେଶ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବ | ତୁମେ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ପ୍ରତି ପ୍ରବୃତ୍ତ ହେବ | ଚିନ୍ତା ଏବଂ ଟେନସନ ହେବ | ଆର୍ଥିକ ସ୍ତରରେ ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ | କଥାବାର୍ତ୍ତା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସତର୍କତା ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ | ଆଘାତ ଏବଂ ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ କ୍ଷତି ସମ୍ଭବ | ଆଶା କରାଯାଉଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିଳମ୍ବ ଚାପ ସୃଷ୍ଟି କରିବ | ଆଜି ତୁମ କ୍ଷେତ୍ରରେ କିଛି ଅତିରିକ୍ତ ପ୍ରୟାସ କରିବାକୁ ପଡିବ |

ମକର – ଆଜି କିଛି ନୂଆ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ । ଅନୁକୂଳ ଗ୍ରହ ପ୍ରଭାବରୁ ଯେମିତି ଯାହା ଚାହିଁବେ ସବୁଥିରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରି ଖୁସୀ ହେବେ । ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ଓ ପାରସ୍ପରିକ ସହଯୋଗ ପାରିବାରିକ ଜୀବନକୁ ସରସ ସୁନ୍ଦର କରିବ । ବ୍ୟବ୍ୟବସାୟରେ ସଫଳତା ଅର୍ଜନ ଓ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ । କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଧିକାରୀବର୍ଗ ଆପଣଙ୍କ ପକ୍ଷରେ ରହିବେ । ସଭାସମିତିରେ ଅପ୍ରିୟ ସତ୍ୟକଥା କହି ବିବାଦ ଘେରରେ ପଡ଼ିପାରନ୍ତି । ସାହିତ୍ୟ,ବୈଷୟିକ କ୍ଷେତ୍ରରୁ ପ୍ରଶଂସିତ ହୋଇପାରନ୍ତି । ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହେତୁ ନୂତନ କର୍ମାରମ୍ଭ କିମ୍ବା ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମସ୍ୟା ଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇପାରନ୍ତି । ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ମଧୁରତା ବଢ଼ିବ । ମହିଳାମାନଙ୍କର ଚାକିରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା । ଆରାଧନା: ମାଆ ଦୁର୍ଗା ।

କୁମ୍ଭ – ନୂଆ କାମଧନ୍ଦା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ବିଚାର କରିବା ଲାଗି ଦିନଟି ଭଲ । କିଛି ଲୋକଙ୍କ ସହଯୋଗରେ କାମ ପୂରା ହେବ । ଭାଗିଦାରୀ ସହିତ ସମ୍ବନ୍ଧ ଭଲ ରହିବ କିନ୍ତୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରତିକୂଳତାର ସାମନା କରିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ । ବ୍ୟବସାୟର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ମାଧ୍ୟମ ଧାରଣର ରହିବ । ସଭାସମିତିରେ କାହା କଥା ସହ ଅନ୍ୟ କାହାର କଥା ନ ମିଶିବା ଫଳରେ ଆଲୋଚନା ଅମୀମାଂସିତ ରହିବ । ଆନୁଷ୍ଠାନିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ, ରାଜନୈତିକ ସ୍ତରରେ ପଦମର୍ଯ୍ୟାଦା ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ । ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସ୍ଥାନରେ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ କହିଥିବା ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ନ ପାଇ ବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡ଼ିବେ । ପରିବାରରେ ପୂର୍ବ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ହେବାରେ କୌଣସି ନୀଚ ଜାତିର ବ୍ୟକ୍ତି ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି । ଶୁଭରଙ୍ଗ: ଧଳା । ଆରାଧନା: ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ।

ମୀନ – ବିଶେଷ କାର୍ଯ୍ୟ ପୂରା କରିବାରେ ଟିକେ ବିଳମ୍ବ ହୋଇପାରେ । କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଜ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କୁ ଆପଣେଇ ନେବାରେ ସମର୍ଥ ହେବେ । ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ନୂତନ ବାଣିଜ୍ୟର ପରିକଳ୍ପନା କରିବେ । ଅଫିସରେ ଗୁରୁତ୍ବ ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ପାରନ୍ତି । ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା, ସାଙ୍ଗଠନିକ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅନୁକୂଳ ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି ହେବ । ସଭାସମିତିରେ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବେ । ଭୁଲ୍‌ ବୁଝାମଣା କାରଣରୁ ପରିବାର ଭିତରେ ସମ୍ପର୍କ ହାନି ଫଳରେ ଚିନ୍ତ ପ୍ରକଟ କରି ପାରନ୍ତି । ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଂଯମର ଅଭାବ ରହିବ । ଯାତ୍ରାରେ ଧନହାନି ଦୁଶ୍ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହୋଇପାରେ । ସାଧାରଣ କଥାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମଧ୍ୟାହ୍ନେ ମନରେ ବିରକ୍ତିଭାବ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ । ଶୁଭରଙ୍ଗ: ବାଦାମୀ । ଆରାଧନା: ମାଆ ସମଲେଶ୍ୱରୀ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *