କେନ୍ଦ୍ର ବାହାର କଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ତାଲିକା , ବାପରେ 24 ଘଣ୍ଟାରେ ଏତେ ଲୋକ ହେଲେ ସଂକ୍ରମିତ

carona-update

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସର୍ବଶେଷ ତଥ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ଲୁଭ ଅଗ୍ରୱାଲ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରୋନା ଭାଇରସ ଯୋଗୁଁ 68 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ସାରା ଦେଶରେ 2965 ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 328 ଟି କରୋନା ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ 151 ରୋଗୀ ସଫଳତାର ସହିତ ଚିକିତ୍ସିତ ହୋଇଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ 12 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ଲଭ୍ ଅଗ୍ରୱାଲ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଲିବିଗି ଜାମାତ ସହିତ ଜଡିତ 400 ଲୋକ ସାରା ଦେଶରେ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ, 9000 ଲୋକଙ୍କୁ କୋରାଣ୍ଟାଇନ କରାଯାଇଛି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଦିଲ୍ଲୀର ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ୍  ଥିବା ଟାବଲିଗୀ ଜାମାତ ବିଲ୍ଡିଂରେ 2000 ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ସମାବେଶ ଖବର ସାରା ଦେଶରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା | ଜମାଗୁଡିକରେ ଅନେକ ଲୋକ ସକରାତ୍ମକ ସନ୍ଧାନ ପାଇଛନ୍ତି, ଯାହାକି କ୍ୟାଣ୍ଟିନେଟ୍ ହେବା ସହିତ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କ୍ୟାଣ୍ଟିନେଟ୍  କରି ଦିଆଯାଇଛି।

ହେଲେ ମସଜିଦରୁ ଦେଶ ବିଦେଶକୁ ପଳେଇଥିବା ଲୋକ ଏହି ଭାଇରସ ଦ୍ରୁତ ଗତୀରେ ବଢିବାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ବୋଲି କୁହାଜାଉଛି , କରୋନା ଜୀବାଣୁର ହବ୍ ୱୁହାନ୍ ସହର ପୁଣି ଥରେ ଘାତକ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ବିପଦର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି। ୱୁହାନ ସହରରେ ଚୀନର ଶାସକ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ଦଳର ନେତା ୱାଙ୍ଗ ଜୋଙ୍ଗଲିନ୍ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ସହରରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି। ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଏବଂ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରଖିବାକୁ ସେ ପ୍ରଶାସନକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

caro

ହେଲେ ଅପର ପକ୍ଷରେ ସାରା ବିଶ୍ବରେ ଏବେ ଅଧିକରୁ ଅଧାକ କାୟା ବିସ୍ତାର କରି ଚାଲିଛି , ଏହି କରୋନା ଭୁତାଣୁ , ବର୍ତ୍ତମାନର ସ୍ତିତ ଅନୁଯାୟୀ ସାରା ବିଶ୍ବରେ ପାଖା ପାଖୀ 12 ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ କରୋନା ରୋଗୀ ରହିଛନ୍ତି , ଏହି ପରି ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପଢିବା ପାଇଁ ତଳେ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ , ଏହାକୁ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ସେୟାର କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖେ ପହଞ୍ଚାନ୍ତୁ ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *