ପୁଣି ମୋଦିଜି ନେଇ ପାରନ୍ତୁ ଏହି ବଡ ନିଷ୍ପତି , ଟୁଇଟ କରି ଜଣେଇଲେ ଏହି କଥା

modi

କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମଣର ବୃଦ୍ଧି ମାମଲାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଦେଶର 75 ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ତାଲା ପକାଇବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ଦେଶର ଅନେକ ସ୍ଥାନ ଏହି ଲକ୍ଡାଉନ୍ ଅନୁସରଣ କରୁନାହାଁନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କ୍ରୋଧରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଏକ ଟୁଇଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଟୁଇଟରେ ମୋଦି କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କରି ଥିବାର ମଧ୍ୟ ଦେଖି ବାକୁ ମିଳିଛନ୍ତି , ତଳେ ଆପଣ ମୋଦିଙ୍କ ଟୁଇଟ ଦେଖି ପାରୁଥିବେ ,

ସେ ଏହି ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି – ଅନେକ ଲୋକ ତଥାପି ଲକ ଡାଉନକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନେଉନାହାଁନ୍ତି। ଦୟାକରି ଏହା କରି ନିଜକୁ ବଞ୍ଚାନ୍ତୁ, ପରିବାରକୁ ବଞ୍ଚାନ୍ତୁ, ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହିତ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ | ନିୟମ ଏବଂ ଆଇନଗୁଡିକ ପାଳନ କରିବାକୁ ମୁଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରମାନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି।

ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ସମ୍ପ୍ରତି ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା 415 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଦେଶରେ କରୋନାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା 07 ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। 196 ଦେଶ ମଧ୍ୟରୁ କେବଳ 11 ଦେଶକୁ ଛାଡି ବାକି ସବୁ ତକ ଦେଶ ଏବେ କରୋନାରେ ଶଂକ୍ରମିତ ,

ଦୁନିଆରେ  ସର୍ବ ମୋଟ 197 ଟି ଦେଶ ଅଛି ଏବଂ ଏହି ସମସ୍ତ ଦେଶ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ବିପଦରେ ଅଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏହି 197 ଟି ଦେଶ ମଧ୍ୟରୁ 11 ଟି ଦେଶ ଅଛି ଯାଉଁ ଦେଷକୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରୋନାରେ ପହଞ୍ଚି ନାହିଁ | ଏହି 11 ଟି ଦେଶରେ କରୋନା ର ଗୋଟିଏ ବି ମାମଲା ଦେଖାଯାଇ ନାହିଁ | କରୋନା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 186 ଟି ଦେଶରେ ପହଞ୍ଚିଛି ଏବଂ ଏହି ଦେଶରେ ଏହି ଜୀବାଣୁ ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଏହି ସୂଚନା ୱାଲଡୋମିଟର୍ସ ଡଟ୍ ସୂଚନା ୱେବସାଇଟରେ ଦିଆଯାଇଛି | ଏହି ୱେବସାଇଟ୍ ଅନୁଯାୟୀ, କରୋନା ଜୀବାଣୁ ପୃଥିବୀର 186 ଟି ଦେଶକୁ ଧରିଛି। କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ 11 ଟି ଦେଶ ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ କରୋନା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚି ନାହାଁନ୍ତି | ଫିଜି, ଗାମ୍ବିଆ, ନିକାରାଗୁଆ, କଙ୍ଗୋ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଦେଶରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଜଣ କରୋନା ରୋଗୀ ପାଇଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ନେପାଳ ଏବଂ ଭୁଟାନରୁ କେବଳ ଜଣେ ରୋଗୀ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *