28 ଫ୍ରେବୃଆରୀ 2020 ଶୁକ୍ରବାର ରାଶିଫଳ – ଏହି ସବୁ ରାଶିଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟି ବହୁତ ଭଲ

rasiphala121

ମେଷ ରାଶି : ଆଜି କୋର୍ଟ କଚେରି ମାମଲାରେ ସମ୍ଭାଳିକରି ରୁହନ୍ତୁ , ଛାତ୍ରମାନେ ଆଜି ପରିଶ୍ରମ ବଲରେ ଭଲ ସଫଳତା ହାସିଲ୍ କରିବେ , ଆଜି ପଦୋନ୍ନତିର ଯୋଗ ଅଛି , ବାହାନ ସଂବନ୍ଧିତ ବ୍ୟବସାୟ ଓ କୃଷିର ଅତିରିକ୍ତ ଆୟ ପ୍ରାପ୍ତି କରିପାରିବେ , ଶୈକ୍ଷିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ କଠିନତା ଆସିବ , ବାପାଙ୍କର ଚରଣ ସ୍ପର୍ଶ କରି ଆଶିର୍ବାଦ ନିଅନ୍ତୁ ।କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ର ରେ ଅସୁବିଧା ଆସିପାରେ |ମନ୍ଦିର ରେ କ୍ଷୀର ଦାନ କରନ୍ତୁ | ସମ୍ପତି ବଢିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଅଯଥା କାମ ରେ ନ ପଶିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ

ବୃଷ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣ ବାହାନ ସାବଧନତା ସହ ଚଳାନ୍ତୁ , ପରିବାର ସହ ଭଲ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବେ , ଅବିବାହିତ ଲୋକଙ୍କର ବିବାହ ମାର୍ଗରେ ଆସୁଥିବା ସବୁ ଅସୁବିଧା ଦୁର ହେବ , ପରିଶ୍ରମ ଓ ଲଗନ ବଳରେ ଆସୁଥିବା ଦିନରେ ମନ ମୁତାବିକ ସଫଲତା ହାସିଲ୍ କରିବେ , ହନୁମାନ ଚାଳୀଶାର ପାଠ କରନ୍ତୁ ଲାଭ ମିଳିବ , ଛୁଆଙ୍କୁ କେଉଁ କୋର୍ସରେ ଦାଖିଲା କରାଇବେ ।ବ୍ୟବସାୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ ଦରକାର

ମିଥୁନ ରାଶି : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପୁରୁଣା ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ସାକ୍ଷାତ ହୋଇପାରିବ , ଅଲଗା ଅଲଗା ନଜରିଆରେ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହ ବାଦବିବାଦ ହୋଇପାରେ,  ଛୋଟ ଯାତ୍ରାରେ ଭଲ ଫଳ ମିଳିବ , ଧୈର୍ଯ୍ୟଶୀଳତା ରେ ଅଭାବ ଆସିପାରେ , ଏହି ରାଶିର ସାଇନ୍ସ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ଦିନ ଅଛି । ବନ୍ଧୁଙ୍କ ପାଖରୁ କେଉଁ ବିଷୟରେ ବୁଝିବାକୁ ସାହାଯ୍ୟ ମିଳିବ ।

 

କର୍କଟ – ବହୁତ ଲୋକ ଆପଣଙ୍କ କାମର ଦୋଷ ତ୍ରୁଟି ବାହାର କରିପାରନ୍ତି । ମଙ୍ଗଳ ଚତୁର୍ଥାଧିପତି ନକ୍ଷତ୍ରସ୍ଥ ଯୋଗୁଁ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଭାବ ଲାଗି ରହିବ । ବ୍ୟବସାୟରେ ଯେତେ ପରିଶ୍ରମ କରିଲେ ମଧ୍ୟ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ଆଣିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପାରେ । ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହାୟତାରେ ଧାର କରଜ, ଭଡ଼ା ସୂତ୍ରରୁ କିମ୍ବା ବକେୟା ଟଙ୍କା ପାଇପାରନ୍ତି । ଅଫିସରେ ଗୋଟିଏ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ବୃଦ୍ଧି ଓ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ରୁଷ୍ଠ ବଚ୍ଚନ ମନରେ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ର ପ୍ରତି ବିମୁଖଭାବ ଜାତ କରିବ । ରାଜନେତାମାନେ ନିଜକୁ ଜନସେବାରେ ନିୟୋଜିତ କରିବେ । ଟଙ୍କା ପଇସା ସମ୍ବନ୍ଧରେ କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ । ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଯାତ୍ରା ଓ ମାଙ୍ଗଳିକ କାମରୁ ଖୁସି ରହିବେ । କ୍ରନିକ୍‌ରୋଗ ଜନିତ ଦୈହିକ ଦୁର୍ବଳତା ଯୋଗୁଁ ମନୋବଳ କମି ଯାଇପାରେ । ସହଧର୍ମୀଙ୍କ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ମିଳିବ । ପ୍ରେମରେ ସଫଳତା ମିଳିବ । ଶୁଭରଙ୍ଗ: ଧଳା । ଆରାଧନା: ବାବା କପିଳାସ ।

ସିଂହ – ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ଲାଗି ବଢ଼ିଆ ରହିବ । ମୁଖ ଭାବରେ ମଙ୍ଗଳ ଆପଣଙ୍କ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ବିରକ୍ତି ଭାବକୁ ରୁକ୍ଷ ବ୍ୟବହାରରେ ପରିଣତ କରିବ । ତେଣୁ କାହା ସହିତ ମଧ୍ୟ କଥାବାର୍ତ୍ତ ହେବ ବେଳେ ନିଜକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣାଧୀନ ରଖନ୍ତୁ । ବନ୍ଧୁଙ୍କ ପ୍ରରୋଚନାରେ ବାରମ୍ବାର ସ୍ଥଗିତ ରହିଯାଉଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ କୌଶଳ ଖଟାଇ ହାସଲ ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟିତ ହେବେ । ଆଜି ଯାତ୍ରା, ବାଣିଜ୍ୟ, ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତାରେ ଅବଶ୍ୟ ସଫଳତା ସହ ଆର୍ଥିକ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ କିନ୍ତୁ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରୁ ଫେରିବା ବାଟରେ ଅପରାହ୍ନେ କଳହର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି । ସରକାରୀ ଚାକିରି କରୁଥିବା କର୍ମଜୀବୀମାନେ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଉନ୍ନତି କରିବା ସହ ଉପରିସ୍ଥ ଅଧିକାରୀଙ୍କର କୃପା ଲାଭ କରିବେ । ନୂତନ କର୍ମ ସଂସ୍ଥାନରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇବାର ଯୋଗ ରହିଛି । ଭାତୃ ବିବାଦ, ଜମି ବାଡି ଓ ଘର ଜାଗାନେଇ ଥିବା ଦ୍ଵନ୍ଦର ସମାଧାନ ହେବ । ଦାଂପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସୁଖଦ ସ୍ଥିତି ଗଢ଼ଣ ହେବ । ଶୁଭରଙ୍ଗ: ଧଳା । ଆରାଧନା: ହର ପାର୍ବତୀ ।

କନ୍ୟା – ଇଷ୍ଟ ଦେବୀଙ୍କୁ ସ୍ମରଣ କରନ୍ତୁ, ସମସ୍ତ ବାଧା ବିଘ୍ନ ଦୂରେଇ ଯିବ । ପାପଗ୍ରହମାନେ ରାଶିରେ ରହିଥିବାରୁ ପାରିବାରିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିକଟ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ହାନି ଯୋଗୁ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ କରିପାରନ୍ତି । ଆୟ ଅତ୍ୟଳ୍ପ ଓ ବ୍ୟୟ ଅଧିକ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା । କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କର୍ମ ନେଇ ଆର୍ଥିକ ଅନାଟନ ମଧ୍ୟରେ ନିଜକୁ ଅଣନିଃଶ୍ୱାସୀ ମନେ କରିବେ । ଘରେ ସାଧାରଣ କଥାରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ମତପାର୍ଥକ୍ୟ ଦେଖା ଦେଇପାରେ । କଠୋର ଶ୍ରମ ଜନିତ ସାମାନ୍ୟ ଶାରୀରିକ ଅସୁସ୍ଥି ଅନୁଭବ କରିବେ । ତଥାପି କେତେକ ନୂତନ କାମର ପରିକଳ୍ପନା କରି ସଫଳ ହେବେ । ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ମଧୁରତା ବଜାୟ ରଖନ୍ତୁ । ଶୁଭରଙ୍ଗ: ଧଳା। ଆରାଧନା : ମାଆ ଭୈରବୀ ।

 

ତୁଳା ରାଶି : ପାରିବାରିକ ବାତାବରଣ ଶାନ୍ତ ରହିବ , ଆସୁଥିବା ଦିନରେ କୋର୍ଟ କଚେରୀ ମାମଲାଏ ପକ୍ଷ ଆପଣଙ୍କ ନ୍ୟାୟରେ ରହିବ , ପରିଶ୍ରମରେ ଉନ୍ନତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ , ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ ମୁଡ୍ ରେ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଭଲରେ କଟିବ  ଆଜି ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହ ରହସ୍ୟର କଥା ବୁଝାମଣା କରିବେ , ଯଦି ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟସ୍ଥଳ ଉପରେ କେଉଁ ଜିନିଷର ଶଙ୍କା ଅଛି , ତେବେ ବୁଝାମଣା କରନ୍ତୁ , ଓ ବରିଷ୍ଠଙ୍କ ସହ ସ୍ପଷ୍ଟ କରାନ୍ତୁ , ଧନର ବୃଦ୍ଧିର ଅବସର ରୁପରେ ଆପଣ କିଛି ନୁଆ ବ୍ୟବସାୟ କରିପାରନ୍ତି ।

ବିଛା ରାଶି : ଗଣେଷଜୀ କହନ୍ତି କି ଆଜି ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ଯୋଜନା ଉପରେ ଆଉଥରେ ବିଚାର କରି କାମ କରିବେ ତେବେ ସଫଳତା ନିଶ୍ଚିତ ମିଳିବ , ଅଧିକାଂଶ୍ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କ ଭଲ ହେବାର ଅଛି , ମହତ୍ତ୍ୱକାଂକ୍ଷାକୁ ସୁଧାରିବାପାଇଁ ପ୍ରୟତ୍ନ କରିପାରନ୍ତି , ଆପଣ ସାମାଜିକ ଓ ବ୍ୟବସାୟିକ ସମାରୋହରେ ସାମିଲ୍ ହେବେ , ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ଥିତିରେ କିଛି ବଡ ସୁଧାର ଆସିପାରେ , ବ୍ୟବସାୟିକ ସମାରୋହରେ ସାମିଲ୍ ହେବେ , ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ କିଛି ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ , ଆପଣଙ୍କୁ ତାହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ,  ଭଉଣୀର ସହ ମତଭେଦ ହେବା କାରଣରୁ ପାରିବାରିକ ମାହୋଲ୍ ଚିନ୍ତାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇପାରେ ।

ଧନୁ ରାଶି : ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ପାରିଦର୍ଶିତାରୁ ବହୁତ ଅବସର ମିଳିବ , ବିତ୍ତିୟ ବ୍ୟବହାର ଓ ନିବେଶ ସହ ଅଧିକା ସତର୍କ ଓ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ , କାରଣ ଦିନ ଅନୁକୁଳ ନାହିଁ , ମହିଳା ଛାତ୍ର ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ , ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଖବର ମିଳିପାରେ ।

 

ମକର : ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ମନ କୌଣସି ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସହଯୋଗ ପାଇଁ ହେବ । ନିଜର ମନର କଥା ଶୁଣନ୍ତୁ ଏବଂ କୌଣସି ସମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସହଯୋଗ କରନ୍ତୁ । ଏହି ଭଲ କାମ ପାଇଁ ଆପଣ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ଖୁସି ଲାଗିବ । ଆଜିର ଦିନ ଆପଣଙ୍କପାଇଁ ଲାଭପ୍ରଦ ଅଟେ। ବିବାହୋତ୍ସୁକମାନଙ୍କର ବିବାହ ପ୍ରଶ୍ନର ନିରାକରଣ ହୋଇଯିବ। ଯାତ୍ରା ଯୋଗ ଅଛି ମିତ୍ରମାନଙ୍କଠାରୁ ଉପହାର ମିଳିବ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସାବଧାନ ରହିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି। ଅଧିକ ଶ୍ରମ କରିବା ଉପରେ ମଧ୍ୟ କମ ଫଳ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇପାରେ। ଅଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଚିନ୍ତାଧାରା ପ୍ରତି ଆପଣଙ୍କ ମନ ଅଧିକ ହେବ।

କୁମ୍ଭ : ଆଜି ଆପଣ ସମାଜସେବା କରିବାକୁ ମନବଳାଇବେ । ଆଜି ଆପଣ ପଇସା ପତ୍ର କିମ୍ବା ସମୟ ଦେଇ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚ଼େଷ୍ଟା କରିବେ । ଦିନ ସରିଲେ ଆପଣ କାମ ପାଇଁ ବହୁତ ଖୁସି ହେବେ । ସଂପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧିତ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ଏବଂ ଗୃହସ୍ଥ ଜୀବନର ପ୍ରଶ୍ନର ନିରାକରଣ ହେବ। ବ୍ୟାବସାୟୀ ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ। ଭାଇ-ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କର ବ୍ୟବହାର ସହଯୋଗପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବ। ଶତ୍ରୁ ପରାସ୍ତ ହେବେ। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ମାନସିକ ପ୍ରତିକୂଳତା ରହିବ। ବ୍ୟାବହାରିକ ଜୀବନରେ ଅପଯଶ ମିଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଧନ ହାନିର ଯୋଗ ଅଛି।

ମୀନ : ଆଜି ଆପଣ ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟ ଗୁଡ଼ିକ ସମାଜର କଲ୍ୟାଣ ଏବଂ ପରିବାରର କଲ୍ୟାଣ ନିମିତ୍ତ କରିବେ । ଆଜି ଆପଣ କିଛି ଦାନ କରିବେ, ଅଥବା ନିଜ ପ୍ରିୟଜନ ପାଇଁ ଉପହାର କିଣିବେ । ଆପଣଙ୍କର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଅବଶ୍ୟ କାହାକୁ ଲାଭ ମିଳିପାରିବ । ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ଆଜିର ଦିନ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପ୍ରବୃତ୍ତିଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ଅଟେ। ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହେବ। ବିଦ୍ୟାର୍ଥିମାନଙ୍କପାଇଁ ପାଠପଢ଼ାରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ସ୍ଥିତି ଅନୁକୂଳ ରହିବ। ମନରେ ଯାହା ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ରହିବ ତାହାର ନିରାକରଣ ମିଳିଯିବ। ଶରୀର ଏବଂ ମନ ଦ୍ୱୟ ସ୍ଵସ୍ଥ ରହିବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *