ରାଖୀ ସାୱନ୍ତ ଯେବେ 50ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଆମ୍ବାନୀଙ୍କ ଘରେ ଏପରି କାମ କଲେ , ଯାହାପରେ ସେ ନିଜେହୋଇଗଲେ ଲଜ୍ଜିତ…

ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ବହୁତ ଅଭିନେତା ଓ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କର କିଛି କାରଣରୁ ସେହି ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ତିଆରି କରିପାରନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଆମର ଡ୍ରାମା ରାଣୀ ଏଥିପାଇଁ କୁହନ୍ତି କାନର ତାଙ୍କର ଆଲୋଚନା ଯେତିକି କମ ହୁଏ ସେଭଳି ସେ କିଛି ନା କିଛି ଡ୍ରାମା କରିଦିଅନ୍ତି । ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସେ ପୁଣି ଆଲୋଚନାକୁ ଆସନ୍ତି ।ଆମେ କଥା ହେଉଛୁ ଅଭିନେତ୍ରୀ ରାକ୍ଷୀ ସାୱନ୍ତଙ୍କର । ବଲିଉଡରେ ସେ ଅଧିକତର ଆଇଟମ ଗୀତରେ ହିଁ ନୃତ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ଓ ନିଜର ଅଦ୍ଭୁତ ପ୍ରକାର କଥା ନିମନ୍ତେ ସବୁବେଳେ ଚର୍ଚାରେ ରୁହନ୍ତି। ଏମିତିରେ ରାକ୍ଷୀ ସାୱନ୍ତ ଏକ ଏପରି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଟନ୍ତି ଯାହାଙ୍କୁ ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି । ତାଙ୍କର କେବେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ପାଟି ଉପରେ କାବୁ ନଥାଏ । ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସେ ବିନା ଭାବିଚିନ୍ତି କେଉଁଠାରେ କିଛି ମଧ୍ୟ କହିଦିଅନ୍ତି ଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚିତ ହୁଅନ୍ତି । ଏମିତି ନୁହେଁ ଯେ ତାଙ୍କ କହିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ କିଛି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳେ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ସେ ଅନେକଥର ଅସୁବିଧାରେ ପଡିଥିବାର ନଜର ଆସନ୍ତି ।

ସେ ସବୁବେଳେ ନିଜର ଅଦ୍ଭୁତ ଡ୍ରାମା କାରଣରୁ ଆଲୋଚନାରେ ରୁହନ୍ତୁ ଓ ସବୁବେଳେ ନିଜର ଖୋଲା ମୁହଁ ଯୋଗୁ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚର୍ଚାରେ ରୁହନ୍ତି । ଆଜିକାଲି ତାଙ୍କର ଏକ ଖବର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କମ୍ପନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଯାହାକୁ ଯେତେ ଲୋକମାନେ ଜାଣୁଛନ୍ତି ସେତିକି ଲୋକମାନେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ଓ ରାକ୍ଷୀ ସାୱନ୍ତଙ୍କର ଏହି କଥା ତାଙ୍କର ବାଲ୍ୟ ସମୟ ସହ ଜଡିତ ଅଟେ । ଯେମିତି ଏହି କଥା ଲୋକଙ୍କୁ ମାଲୁମ ହେଲା ସମସ୍ତେ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଲେ ଓ ଏହି କଥା ବିଷୟରେ ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲୋକମାନେ ଅଜ୍ଞ ଥିଲେ ।

ଆମେ ସମସ୍ତେ ସର୍ବଦା ଏହା ଜାଣିଥାଉଯେ ରାକ୍ଷୀ ସାୱନ୍ତ ସର୍ବଦା ନିଜର ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ଷ୍ଟାଇଲ ଓ କଥା କହିବାର ଶୈଳୀ ପାଇଁ ଚର୍ଚାରେ ରୁହନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ ଯେ ଯେବେ ରାକ୍ଷୀ ସାୱନ୍ତ 10ବର୍ଷର ଥିଲେ ତ ତାଙ୍କୁ ଆମଦେଶର ସବୁଠାରୁ ଧନୀପରିବାର ମାନେ ଆମ୍ବାନୀ ପରିବାରରେ ୱେଟର କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣେଇ ଦେଉଛୁ ଯେ ରାକ୍ଷୀ ସାୱନ୍ତ ଆଜି ବିଳାସମୟ ଜୀବନ ବଞ୍ଚୁଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ବାଲ୍ୟକାଳ ବହୁତ କଠିନ ପରିସ୍ଥିତିରେ କଟିଥିଲା । ତାଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଛୋଟବେଳେ  ବହୁତ ଦୁର୍ବଳ ଥିଲା ଓ ସେ ନିଜ ପରିବାରର ପେଟ ପୋଷିବା ନିମନ୍ତେ ସେ ଆମ୍ବାନୀ ପରିବାରର ଘରେ ୱେଟର କାମ କରୁଥିଲେ । ପ୍ରକୃତରେ ଅନିଲ ଆମ୍ବାନୀଙ୍କର ବିବାହ ଯେବେ ଟିନା ଆମ୍ବାନୀଙ୍କ ସହ ହେଉଥିଲା , ତ ସେହି ସମୟରେ ରାକ୍ଷୀ ସାୱନ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ପରଷୁଥିଲେ।

ରାକ୍ଷୀଙ୍କୁ ଯେବେ ଏ ବିଷୟରେ ପଚରାଗଲା , ତ ସେ କହିଲେ ଯେ ମୋତେ ଏହି କାମ ପରିବାରର ଚାପରେ ଆସି କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । କାରଣ ମୋ ଉପରେ ବହୁତ ବୋଝ ଥିଲା ଓ ମୋତେ ଘର ମଧ୍ୟ ଚଳେଇବାର ଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ମୋତେ ଏହି କାମ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା ଓ ଯେଉଁ ଦିନ ମୁଁ ଏହି ୱେଟର କାମ କରିଥିଲି, ସେହି ରାତି ମୁଁ ବହୁତ ଅଧିକ କାନ୍ଦିଥିଲି ଓ ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଲେ ଯେ ମୋତେ ଏହି କାମ ପାଇଁ କେବଳ 50ଟଙ୍କା ମିଳିଥିଲା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *