ଗ୍ରାହକ ମାନଙ୍କ ଅଲଗା ପ୍ରକାରର ଡିମାଣ୍ଡ ସୁଣି ବେସ୍ୟା ମାନଙ୍କର ବାହାରେ ଝାଳ , ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ଡିମାଣ୍ଡ କରନ୍ତି ଗ୍ରାହକ ମାନେ ।

ଆଜିର ଦିନ ରେ ଆମ ସଭ୍ୟ ସମାଜ ରେ ବି ଏପରି ଭାବେ ଦେହ ବ୍ୟପାର କୁ ନେଇ ଲୋକ ମାନଙ୍କ ର ଅଲଗା ଅଲଗା ନଜଡରିଆ ରହି ଥିବା ବେଳେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମେ ଏହି ବିଷୟ ରେ ଅଧିକ ଭାବେ ଆଲୋଚନା କରିବା ପାଇଁ ଆସିଚେ । କିନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ କୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନ ରେ କାନୁନ୍ ବି ବାହାରି ଥିବା ବେଳେ କିନ୍ତୁ ଲୋକ ମାନେ ସେ ସବୁ କୁ ମାନିବା ପାଇଁ ମୋଟେ ବି ରାଜି ନାହାଁନ୍ତି ।

ଆଜିର ଦିନ କଥା ଯଦି ଆମେ ମାନେ କହିବା ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଭାରତ ରେ ଏମିତି ବି ପରିବାର ରହିଛି ଯେ୍ଉଂ ମାନଙ୍କ ଘରେ ଝିଅ ଜନ୍ମ ହେବା ପରେ ପରେ ହିଁ ଜଣା ପଡି ଯାଏ କି ସେ ଆଗକୁ ଜାଇ କଣ କରିବ ବୋଲି । ଆପଣ ମାନଙ୍କ ଜାଣିବା ପାଇଁ କହିବା ପାଇଁ ଚାହିଁବୁ କି ଆଜିର ଦିନ ରେ ଚରିତ୍ର ର କୈଣସି ବି ଭେଲି ନାହିଁ । ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ବଡ ବଡ ସହର ରେ ଏହି ଇଜତ କୁ ମାତ୍ର 120 ଟଙ୍କା ରେ ବିକ୍ରି କରି ଦିଆ ଯାଇ ଥାଏ । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟ ରେ ପ୍ରାୟ 17 ରୁ 22 ବର୍ଷିୟ ଯୁବତୀ ମାନେ ଅଧିକ ମାତ୍ରା ରେ ରହି ଥାନ୍ତି ।

ଏବଂ ସେମାନେ ବର୍ଷ ଅନୁସାରେ ବଢି ବଢି ମଧ୍ୟ ଜାଇ ଥାନ୍ତି । ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ କହିବା ପାଇଁ ଚାହିଁବୁ କି ଛୋଟ ପିଲା ମାନେ ବି ଏଥିରେ ଜନ୍ମ ହେବାରୁ ସାମିଲ୍ ହୋଇ ଥାନ୍ତି । ଏବଂ ପରେ ପରେ ଏମାନଙ୍କୁ ବ୍ୟକ୍ତି ର ଟେବୁଲ୍ ଉପରେ ଖାଦ୍ୟ ପୋରସିଲା ଭଳି ବାଢି ଦିଆ ଜାଇ ଥାଏ । ତେବେ ଯଦି ଆମେ ଗ୍ରାହକ ମାନଙ୍କ ପସନ୍ଦ ନାପସନ୍ଦ ର କଥା କହିବା ତେବେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଆଜିର ଦିନ ରେ ବହୁତ ପରିମାଣ ରେ ଡିମାଣ୍ଡ କରିବା ପାଇଁ ଲାଗିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ଡିମାଣ୍ଡ କୁ ସୁଣି ବେସ୍ୟା ମାନଙ୍କ ଦେହ ରୁ ଝାଳ ବାହାରି ଥାଏ । ତେବେ ଆଜିର ଦିନ ରେ ଦିଲ୍ଲୀ ରେ ଏମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବହୁତ ପରିମାଣ ରେ ଥିବା ରୁ ସେଠାରୁ ଜଣା ପଡେ କି ଅଧିକାଶଂ ଗ୍ରାହକ ମାନେ ମଡେଲ୍ କପଡା ପିନ୍ଧି ଆସିବା ପାଇଁ କହି ଥାନ୍ତି । ଜାହା ସେମାନଙ୍କ ପକ୍ଷ ରେ କିଣିବା ଅସମ୍ଭବ ହୋଇ ଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆମେ ଦୁନିଆଁ ର ସବୁଠୁ ଖରାପ କାର୍ଯ୍ୟ କହିବା ତେବେ ଏହା ଛଡା ଆଉ କୈଣସି ବି ହୋଇ ନ ଥାଏ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *